POZOR!

Po dobu opravy mostu ev. č. 203 3-4 (od 8. 5. 2024) není možné z technických důvodů obsluhovat zastávky "Tlučná - Železniční Stanice" a "Tlučná - Čampule"

Hasiči

Sbor hasičů oslavil 100. výročí založení hasičského sboru. Prvním starostou hasičů zvolen pan řídící Emanuel Kadlec, který ve funkci vydržel plných 15 let.

Letošní oslavy zahájila v pátek 6. května zajímavá výstava staré i nové hasičské techniky v prostorách zasedací místnosti a v garážích. Velice se líbila chlapcům a děvčatům ze základní školy i z „mateřinky“. Sobotní oslavy zahájil 7. května průvod od „Třech Rybníčků“ do prostor hasičské zbrojnice. Bohatý program zajistily děti z MŠ, ZŠ, pěvecký soubor mladých hasičů „Generace“, folklórní soubor „Mladina Plzeň“, bubeníci, šermíři, noční „ohňová šou“ apod. Přesto, že bylo velice chladno, shledaly se oslavy s velkým ohlasem místních i přespolních občanů. K oslavám vydán i „Almanach“ s mnoha zajímavostmi a na odbyt šly i památeční pivní tácky.

Současný sbor měl 140 členů a soutěžní družstva dospělých i mladých.

Na prosincové výroční schůzi přítomno 52 členů a 31 hostů, které přivítal velitel sboru pan Jan Čermák. Starosta obce pan Stanislav Volf hasičům poděkoval za jejich práci, připnul jim na prapor slavnostní stuhu a předal 20 000 Kč na zájezd hasičů.

Jednotka letos vyjížděla 11x k požárům, 6x k technické pomoci, 2x k taktickému cvičení, 1x k povodni a 1x k planému poplachu.

V červenci se naše soutěžní družstvo zúčastnilo soutěže o „Mlýnský pohár“ v Německu u našich přátel v obci Stelzendorf. Muži skončili uprostřed 38 závodních družstev, ženy skončily čtvrté.

Důležitá okrsková soutěž se konala ve Zbůchu. Naši muži i ženy zvítězili a zajistili si postup do okresního kola. Ve Vejprnicích se soutěžilo o „Pohár starosty“, který si domů přivezli naši borci.

VII. ročník „Memoriálu Rudolfa Homolky“ naši přesvědčivě vyhráli.

Na krajské soutěži žen ve Žluticích naše členka Veronika Votrubová vybojovala krásné 2. místo a vzorně reprezentovala nejen naše hasiče, ale i naši obec.

Okresní soutěž v požárním sportu proběhla v Tlučné. V soutěži jednotlivců vyhrál náš Petr Filip a v soutěži družstev muži skončili druzí, ženám se závod nepovedl a skončily šesté.